Welcome to our new site!

The US-NUEVO PLUS



| US-NUEVO | Professional Pocket Scale |
| Model | US-NUEVO PLUS |
| Maximun Capacity | 100g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, dwt, gn, ct, ozt |
| Power | 2 x AAA |
|
Colors Calibration Mass |
Black
100 Included |
| Overall Size | 4.1" x 2.2" x 0.8" |
| Platform Size | 2.3" x 2" |
| Pcs count Per Inner Carton | 50 |
| Pcs Count per Case | 100 |
| US-NUEVO | Professional Pocket Scale |
| Model | US-NUEVO PLUS |
| Maximun Capacity | 100g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, dwt, gn, ct, ozt |
| Power | 2 x AAA |
|
Colors Calibration Mass |
Black
100 Included |
| Overall Size | 4.1" x 2.2" x 0.8" |
| Platform Size | 2.3" x 2" |
| Pcs count Per Inner Carton | 50 |
| Pcs Count per Case | 100 |