Welcome to our new site!

The US-PROSPECTOR



| Model | US-PROSPECTOR |
| Maximun Capacity | 150g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, dwt, gn, ozt, ct |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 2.875" x 4" x 1" |
| Platform Size | 2.125" x 2.125" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 100g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |
| Model | US-PROSPECTOR |
| Maximun Capacity | 150g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, dwt, gn, ozt, ct |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 2.875" x 4" x 1" |
| Platform Size | 2.125" x 2.125" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 100g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |