Welcome to our new site!

The US-250



| US-250 pocket scale | |
| Model | US-250 |
| Maximun Capacity | 250g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g,oz,gn,ct,ozt, dwt, |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 5.125" x 3" x 0.875" |
| Platform Size | 3" x 2.5" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 200g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |
| US-250 pocket scale | |
| Model | US-250 |
| Maximun Capacity | 250g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g,oz,gn,ct,ozt, dwt, |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 5.125" x 3" x 0.875" |
| Platform Size | 3" x 2.5" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 200g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |