Welcome to our new site!

The US-BEST



| Model | US-BEST |
| Maximun Capacity | 500g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz,dwt,ozt, gn, ct |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4" x 3" x .65" |
| Platform Size | 3.4" x 2" |
| Colors | Silver |
| Calibration Mass | 500g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50 pcs |
| Pcs Count per Case | 100 pcs |
| Model | US-BEST |
| Maximun Capacity | 500g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz,dwt,ozt, gn, ct |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4" x 3" x .65" |
| Platform Size | 3.4" x 2" |
| Colors | Silver |
| Calibration Mass | 500g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50 pcs |
| Pcs Count per Case | 100 pcs |