Welcome to our new site!

The US-BenchTop-Pro



| US-BENCHTOP-PRO Digital scale | |
| Model | US-BENCHTOP-PRO |
| Maximun Capacity | 2000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, ozt, dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4.5" x 6.3" x 1.2" |
| Platform Size | 3.9" x 4.1" |
| Colors | black |
| Calibration Mass | 400g (Included) |
| Pcs count Per Inner Carton | 12 pcs |
| Pcs Count per Case | 12 pcs |
| US-BENCHTOP-PRO Digital scale | |
| Model | US-BENCHTOP-PRO |
| Maximun Capacity | 2000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, ozt, dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4.5" x 6.3" x 1.2" |
| Platform Size | 3.9" x 4.1" |
| Colors | black |
| Calibration Mass | 400g (Included) |
| Pcs count Per Inner Carton | 12 pcs |
| Pcs Count per Case | 12 pcs |