Welcome to our new site!

The US-BOSS



| US-BOSS Digital scale | |
| Model | US-BOSS |
| Maximun Capacity | 500g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, gn, ct, ozt, ct |
| Power | 3 x AAA |
| Overall Size | 4.5" x 6.0" x 1.3" |
| Platform Size | 4.0" x 4.0" |
| Colors | white / black |
| Calibration Mass | 500g |
| Pcs count Per Inner Carton | 20 pcs |
| Pcs Count per Case | 20 pcs |
| US-BOSS Digital scale | |
| Model | US-BOSS |
| Maximun Capacity | 500g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, gn, ct, ozt, ct |
| Power | 3 x AAA |
| Overall Size | 4.5" x 6.0" x 1.3" |
| Platform Size | 4.0" x 4.0" |
| Colors | white / black |
| Calibration Mass | 500g |
| Pcs count Per Inner Carton | 20 pcs |
| Pcs Count per Case | 20 pcs |