Welcome to our new site!

The US-MINIBENCH



| US-MINIBENCH | MINIBENCH |
| Model | US-MINIBENCH |
| Maximun Capacity | 1000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, gn,ct, ozt, dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 3" x 4.25" |
| Platform Size | 2.7" x 2.7" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 500g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |
| US-MINIBENCH | MINIBENCH |
| Model | US-MINIBENCH |
| Maximun Capacity | 1000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, gn,ct, ozt, dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 3" x 4.25" |
| Platform Size | 2.7" x 2.7" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 500g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |