Welcome to our new site!

The US-SCIENTIFIC



| US-COMMANDER-3000 | |
| Model | US-scientific |
| Maximun Capacity | 3000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, fl.oz., lb oz, oz, ml |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 8" X 5.5" X 2.25" |
| Platform Size | 4.75" x 5" |
| Colors | White/Gray |
| Calibration Mass | 2000 |
| Pcs count Per Inner Carton | 10 |
| Pcs Count per Case | 10 |
| US-COMMANDER-3000 | |
| Model | US-scientific |
| Maximun Capacity | 3000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, fl.oz., lb oz, oz, ml |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 8" X 5.5" X 2.25" |
| Platform Size | 4.75" x 5" |
| Colors | White/Gray |
| Calibration Mass | 2000 |
| Pcs count Per Inner Carton | 10 |
| Pcs Count per Case | 10 |