Welcome to our new site!

The US-TANGO



| US-TANGO Digital Pocket scale |
|
| Model | US-TANGO |
| Maximun Capacity | 120g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, ozt, dwt, gn, ct |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4.75" x 3.5" x 0.75" |
| Platform Size | 3.8" x 3.3" |
| Colors | White |
| Calibration Mass | 100g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50 pcs |
| Pcs Count per Case | 100 pcs |
| US-TANGO Digital Pocket scale |
|
| Model | US-TANGO |
| Maximun Capacity | 120g |
| Minimum Capacity | 0.01g |
| Weighing Modes | g, oz, ozt, dwt, gn, ct |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4.75" x 3.5" x 0.75" |
| Platform Size | 3.8" x 3.3" |
| Colors | White |
| Calibration Mass | 100g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50 pcs |
| Pcs Count per Case | 100 pcs |