Welcome to our new site!

The RA-5000



| US-RA-5000 | |
| Model | US-RA-5000 |
| Maximun Capacity | 5000g |
| Minimum Capacity | 1g |
| Weighing Modes | Lb/oz, Kg/g |
| Power | 2 x AA |
| Overall Size | 7.4" x 2.25" |
| Platform Size | 4.7" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 5000 |
| Pcs count Per Inner Carton | 12 |
| Pcs Count per Case | 12 |
| US-RA-5000 | |
| Model | US-RA-5000 |
| Maximun Capacity | 5000g |
| Minimum Capacity | 1g |
| Weighing Modes | Lb/oz, Kg/g |
| Power | 2 x AA |
| Overall Size | 7.4" x 2.25" |
| Platform Size | 4.7" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 5000 |
| Pcs count Per Inner Carton | 12 |
| Pcs Count per Case | 12 |