Welcome to our new site!

The US-STINGER



| Model | US-STINGER |
| Maximun Capacity | 500g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, dwt, gn |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4" x 2.5" x .5" |
| Platform Size | 2.25" x 2.25" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 100g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |
| Model | US-STINGER |
| Maximun Capacity | 500g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, dwt, gn |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 4" x 2.5" x .5" |
| Platform Size | 2.25" x 2.25" |
| Colors | Black |
| Calibration Mass | 100g |
| Pcs count Per Inner Carton | 50pcs |
| Pcs Count per Case | 100pcs |