Welcome to our new site!

The US-SUPER BENCHTOP



| US-SUPER BENCHTOP Digital scale | |
| Model | US-SUPER BENCHTOP |
| Maximun Capacity | 3000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, ozt, dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 9.5" x 6.7" x 1.25" |
| Platform Size | 6.6" x 6.2" |
| Colors | black |
| Calibration Mass | 1000g |
| Pcs count Per Inner Carton | 12 pcs |
| Pcs Count per Case | 12 pcs |
| US-SUPER BENCHTOP Digital scale | |
| Model | US-SUPER BENCHTOP |
| Maximun Capacity | 3000g |
| Minimum Capacity | 0.1g |
| Weighing Modes | g, oz, ozt, dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 9.5" x 6.7" x 1.25" |
| Platform Size | 6.6" x 6.2" |
| Colors | black |
| Calibration Mass | 1000g |
| Pcs count Per Inner Carton | 12 pcs |
| Pcs Count per Case | 12 pcs |