Welcome to our new site!

The US-ULTRA 50



| US-ULTRA |
|
| Model | US-ULTRA 50 |
| Maximun Capacity | 50g |
| Minimum Capacity | 0.001g |
| Weighing Modes | g,oz, gn,ct,ozt,dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 3.25" x 5.5" x 1.5" |
| Platform Size | 1.85" |
| Colors | Black/green |
| Calibration Mass | 50g |
| Pcs count Per Inner Carton | 10pcs |
| Pcs Count per Case | 40pcs |
| US-ULTRA |
|
| Model | US-ULTRA 50 |
| Maximun Capacity | 50g |
| Minimum Capacity | 0.001g |
| Weighing Modes | g,oz, gn,ct,ozt,dwt |
| Power | 2 x AAA |
| Overall Size | 3.25" x 5.5" x 1.5" |
| Platform Size | 1.85" |
| Colors | Black/green |
| Calibration Mass | 50g |
| Pcs count Per Inner Carton | 10pcs |
| Pcs Count per Case | 40pcs |